A CÖLI egyesületről

2002 októberében alakult meg a Szegedi Lisztérzékenyek Klubja, majd 2003 szeptemberétől non-profit egyesületként tevékenykedünk „Cöli” Lisztérzékenyek Egyesülete néven.

Egyesületünk célja, hogy segítse a lisztérzékenységben szenvedőket, akik úgy érzik, egyedül tanácstalanok az állapotukkal kapcsolatban. Életmód-tanácsadást és személyre szabott segítséget nyújtunk, hogy a gluténérzékenységgel együtt is teljes életet tudjanak élni.

Fő tevékenységeink:

• Szeged és vonzáskörzetében élő gluténérzékeny betegek összefogása.
  • A tagok részére kedvezményes vásárlási lehetőségek biztosítása a létfenntartásukhoz szükséges gluténmentes diétás termékekből.
  • Rendszeres tájékoztatás a tagok részére az őket megillető adókedvezményekről, szociális támogatási lehetőségekről, orvosi segítségekről.
  • Rendszeres kapcsolattartás a tagokkal havonta – minden hónapban az utolsó pénteki napon –  klubjelleggel változatos helyszíneken (Szent-Györgyi Albert AGÓRA, Bulikonyha).
  • A havi rendezvényekre előadók meghívása (orvosok, dietetikus-szaktanácsadók, pszichológus…)
  • Diétás termékeket gyártó cégek bemutatójának szervezése a tagok részére.
  • Országos találkozó szervezése Szegeden évente egy alkalommal – pl 2013-ban XI. alkalommal szerveztük meg, több mint 700 fő részvételével a Szegedi Gluténmentes Napot– 100 fő ingyenes coeliákia szűrésével, egészségügyi tanácsadással, sok finomsággal, új termékekkel, forgalmazókkal, jó hangulattal. (

média megjelenés:

• Pályázatokon forrásszerzés (pl: NEA, Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzata)
  • Ismertetők, tájékoztatók, szórólapok készítése, továbbítása.
  • Szakirányú irodalom beszerzése és megismertetése.

Székhely: 6720 Szeged, Dózsa Gy. u. 5.

Levelezési cím: 6723 Szeged, Selyem u. 4/A. 3/12.

2018-ban taglétszámunk: 71 fő

Olvasd el az alapszabályunkat

Ha szeretnéd részletesen is megismerni a működésünket vagy csak többet megtudni kitűzött céljainkról, akkor figyelmedbe ajánljuk az alapszabályunk. Ebben a dokumentumban minden fontos információt megtalálsz a CÖLI-vel kapcsolatban.

Nézd meg, hogyan használjuk fel a tagsági díjakat

Igyekszünk a lehető legjobban felhasználni a segítséget és támogatást, amit tőletek kapunk. A lentebb szereplő dokumentumokban te is meg tudod nézni, hogyan használjuk fel a támogatásod.